USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

İtalyan Otomobil Markası Lancia, Logosunu Değiştirdi

İtalyan otomobil üreticisi Lancia, yeniden markalaşma yoluna gitti. Logosunu değiştiren ve yeni bir tasarım diline geçen şirket, önümüzdeki dönemde yeniden popüler otomobil markalarından biri haline gelmeyi hedefliyor.

İtalyan Otomobil Markası Lancia, Logosunu Değiştirdi
Google News

Bir dönemler popüler markalar arasında yer alsa da artık sektördeki gücünü yitirmiş olan İtalyan otomobil üreticisi Lancia, sahneye geri dönecek gibi görünüyor. Zira şirket, yeniden markalaşma yoluna gitti. Bu bağlamda, logosunu da güncelleyen şirket, 2028 yılına kadar 3 yeni model ile karşımıza çıkmayı hedefliyor. 

Şirketin açıklamasına göre Lancia, bundan sonraki süreçte "Pu+Ra" olarak adlandırılan bir tasarım dili kullanacak. Bu tasarım dili saf ve radikalliğin birleşiminden oluşacak. Şu an için yeni tasarım diline ilişkin net bir model göremiyor olsak da fazla bir süre beklememize gerek olmayacak. Çünkü Lancia, 2024 yılında beş kapılı küçük bir şehir otomobili ile karşımıza çıkacak. Bu otomobil, şirketin son içten yanmalı motorlu modeli olacak. Ayrıca aynı modelin tam elektrikli versiyonu da bulunacak.

İşte Lancia'nın eski ve yeni logoları

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler